Soccer live scores, results and schedules while scores are shown live and instantaneously!

Schedule for 31st October 2014



Algeria: Division 1
Hussein Dey ? - ? Constantine 17:00
Angola: Girabola
C.R.D. Libolo ? - ? Uniao do Uige 15:00
Desportivo Huila ? - ? Progresso 15:00
Kabuscorp ? - ? Petro Atletico 15:00
Onze Bravos ? - ? Caála 15:00
Primeiro de Agosto ? - ? Benfica do Lubango 15:00
Primeiro de Maio ? - ? ASA 15:00
Sagrada ? - ? Interclube 15:00
Sporting de Cabinda ? - ? Benfica Luanda 15:00
Argentina: Primera Division - Torneo Transición
Banfield ? - ? Olimpo Bahia Blanca 21:00
Australia: A-League
Melbourne City ? - ? Adelaide United 08:40
Austria: Regionalliga East
First Vienna ? - ? Mattersburg (Am) 18:00
Neusiedl ? - ? Ritzing 18:00
Amstetten ? - ? Neuberg 18:30
Stegersbach ? - ? 1. SC Sollenau 18:30
St. Polten (Am) ? - ? Donaufeld Wien 18:30
Wiener ? - ? Schwechat 18:30
Austria: Regionalliga Central
A. Klagenfurt ? - ? Lafnitz 18:00
BW Linz ? - ? Kalsdorf 18:00
SC Weiz ? - ? ATSV Wolfsberger 18:00
Superfund Pasching ? - ? Sturm Graz (Am) 18:00
Vöcklamarkt ? - ? Florian 18:00
Vorwarts Steyr ? - ? Allerheiligen 18:00
Austria: Regionalliga West
Altach (Am) ? - ? Bizau 17:00
Johann ? - ? FC Hochst 18:00
Kitzbuhel ? - ? Kufstein 18:00
Schwaz ? - ? Wacker Innsbruck (Am) 18:00
Belarus: Vysshaya Liga - Winners Stage
Din. Minsk ? - ? BATE 15:00
Belgium: Jupiler League
Waregem ? - ? Genk 19:30
Belgium: Proximus League
Leuven ? - ? Seraing Utd 19:30
Brazil: Série B
Atletico GO ? - ? Vila Nova FC 21:30
Parana ? - ? Vasco 23:50
Bulgaria: A Pfg
Marek ? - ? Ludogorets 12:00
Chile: Primera Division - Apertura
S. Wanderers ? - ? O'Higgins 23:00
Colombia: Copa Postobon - Play Offs
Santa Fe ? - ? Junior 01:00
Costa Rica: Primera Division - Torneo De Invierno
Carmelita ? - ? Herediano 02:00
Czech Republic: Synot Liga
Mlada Boleslav ? - ? Bohemians 1905 19:15
Czech Republic: Division 2
Usti nad Labem ? - ? Frydek-Mistek 17:00
Denmark: Superliga
Midtjylland ? - ? Nordsjaelland 17:30
Denmark: 2nd Division East
Hvidovre ? - ? BK Frem 17:30
England: Championship
Norwich ? - ? Bolton 19:45
England: League Two
Accrington ? - ? Morecambe 19:45
England: Premier League U21
Arsenal U21 ? - ? Middlesbrough U21 19:00
Liverpool U21 ? - ? Tottenham U21 19:00
Manchester City U21 ? - ? Everton U21 19:00
Europe: Euro U17 - First Stage
Georgia U17 ? - ? Poland U17 12:00
Liechtenstein U17 ? - ? Estonia U17 12:00
France: Ligue 1
Monaco ? - ? Reims 19:30
France: Ligue 2
Auxerre ? - ? Brest 19:00
Clermont ? - ? Nimes 19:00
Creteil ? - ? Sochaux 19:00
Dijon ? - ? AC Ajaccio 19:00
GFC Ajaccio ? - ? Chateauroux 19:00
Laval ? - ? Tours 19:00
Le Havre ? - ? Arles-Avignon 19:00
Troyes ? - ? Orleans 19:00
France: National
Boulogne ? - ? Lucon 19:00
Bourg Peronnas ? - ? Istres 19:00
CA Bastia ? - ? Dunkerque 19:00
Colmar ? - ? Amiens 19:00
Consolat ? - ? Frejus Saint Raphael 19:00
Epinal ? - ? Chambly 19:00
Le Poire Sur Vie ? - ? Red Star 19:00
Paris FC ? - ? Colomiers 19:00
Strasbourg ? - ? Avranches 19:00
Germany: Bundesliga
Schalke ? - ? Augsburg 19:30
Germany: 2. Bundesliga
Dusseldorf ? - ? Ingolstadt 17:30
Karlsruher ? - ? Sandhausen 17:30
Union Berlin ? - ? Greuther Furth 17:30
Germany: 3. Liga
Hansa Rostock ? - ? VfL Osnabruck 18:00
Sonnenhof Großaspach ? - ? Mainz II 18:00
Germany: Regionalliga Nordost
Plauen ? - ? Halberstadt 18:00
Germany: Regionalliga West
Rodinghausen ? - ? Wiedenbruck 18:00
Viktoria Koln ? - ? Alemannia Aachen 18:30
Wattenscheid ? - ? Dusseldorf II 18:30
Germany: Regionalliga Sudwest
Pirmasens ? - ? Kaiserslautern II 18:00
Germany: Regionalliga Bayern
Burghausen ? - ? SpVgg Bayreuth 18:00
Schweinfurt ? - ? Bamberg 18:30
Germany: Oberliga Hamburg
Germania Schnelsen ? - ? Barmbek-Uhlenhorst 18:30
Suderelbe ? - ? Rugenbergen 18:30
Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Hertha Wiesbach ? - ? Elversberg II 18:00
Germany: Oberliga Bayern Nord
Weiden ? - ? Regensburg II 18:00
Germany: Oberliga Mittelrhein
FC Wegberg-Beeck ? - ? Euskirchen 19:00
Gibraltar: Premier Division
Manchester 62 ? - ? Glacis United 19:30
Greece: Football League - Group 2
AEL Larissa ? - ? Pierikos 16:00
Honduras: Liga Nacional - Apertura
Motagua ? - ? Vida 01:00
Hong Kong: Division 1
Kitchee ? - ? Hong Kong Rangers 12:00
Hungary: Otp Bank Liga
Kecskemeti TE ? - ? Puskas Academy 18:00
Hungary: Nb Ii
Vasas ? - ? Zalaegerszegi 14:30
Iran: Pro League
Gostaresh ? - ? Teraktor 13:20
Esteghlal TEH ? - ? Saba Qom 14:30
Foolad ? - ? Malavan 14:30
Saipa ? - ? Sorinet 14:30
Israel: Leumit League
Hapoel Bnei Lod ? - ? Hapoel Jerusalem 12:00
Hapoel Ramat Gan ? - ? Kiryat Gat 12:00
Ironi Tiberias ? - ? M. Nazareth 12:00
M. Herzliya ? - ? Hapoel Afula 12:00
Yehuda ? - ? Hakoach Ramat Gan 13:00
Italy: Lega Pro - Group A
Sudtirol ? - ? AlbinoLeffe 19:45
Italy: Lega Pro - Group B
Gubbio ? - ? Reggiana 18:30
Jordan: Premier League
Al Jazeera Amman ? - ? Al Buqaa 14:00
Al Ramtha ? - ? Mansheyat 16:30
Lithuania: A Lyga
Granitas K. ? - ? Siauliai 15:00
Dainava Alytus ? - ? Banga 17:00
Morocco: Botola
Raja Casablanca ? - ? Olympique Khouribga 19:00
Netherlands: Eerste Divisie
Eindhoven FC ? - ? Jong Ajax 19:00
Sittard ? - ? Emmen 19:00
Telstar ? - ? Maastricht 19:00
Pakistan: Premier League
KRL FC ? - ? Karachi Port Trust 09:30
Afghan FC ? - ? Baloch FC Quetta 11:30
Peru: Segunda Division
Atl. Minero ? - ? Alianza Huanuco 21:45
Carlos Manucci ? - ? Dep. Municipal 21:45
Comerciantes Unidos ? - ? Alfonso Ugarte 21:45
Defensor San Alejandro ? - ? Sport Victoria 21:45
Deportivo Coopsol ? - ? Jose Galvez 21:45
Pacifico ? - ? Atletico Torino 21:45
Sport Boys ? - ? Willy Serrato 21:45
Walter Ormeno ? - ? Huaral 21:45
Poland: Ekstraklasa
Leczna ? - ? Lechia Gdansk 17:00
Korona Kielce ? - ? Wisla 19:30
Poland: Division 1
Swinoujscie ? - ? Suwalki 12:00
Legnica ? - ? Pogon Siedlce 16:00
Sandecja Nowy S. ? - ? GKS Katowice 17:00
Arka Gdynia ? - ? Chrobry Glogow 17:30
Widzew Lodz ? - ? Zaglebie 18:45
Portugal: Primeira Liga
Benfica ? - ? Rio Ave 19:45
Qatar: Premier League
Al Jaish ? - ? Al-Shahaniya 14:30
Shamal ? - ? Al-Gharafa 14:30
Al Ahli Doha ? - ? Umm-Salal 16:45
Lakhwiya ? - ? Al Arabi 16:45
Romania: Liga I
Steaua Bucuresti ? - ? Din. Bucuresti 18:30
Russia: Premier League
FK Rostov ? - ? Ural 16:00
Russia: Division 2 - South
Alania ? - ? Terek Grozni 2 14:00
Afips ? - ? Sochi 15:00
Angust Nazran ? - ? Dynamo GTS 15:00
Anzhi 2 ? - ? R. Volgograd 15:00
Armavir ? - ? Krymsk 15:00
Astrakhan ? - ? Novocherkassk 15:00
Krasnodar 2 ? - ? SKCHF Sevastopol 15:00
Taganrog ? - ? Mashuk 15:00
TSK Simferopol ? - ? Chernomorets Novorossijsk 15:00
Zhemchuzhyna Yalta ? - ? Biolog 15:00
Russia: Youth League
CSKA Moscow U21 ? - ? Zenit Petersburg U21 09:00
Kuban U21 ? - ? Spartak Moscow U21 15:00
Lokomotiv Moscow U21 ? - ? Dynamo Moscow U21 15:00
M. Saransk U21 ? - ? Krasnodar U21 15:00
Rubin Kazan U21 ? - ? Amkar U21 15:00
Terek Grozni U21 ? - ? Ufa U21 15:00
T. Moscow U21 ? - ? Arsenal Tula U21 15:00
Saudi Arabia: Saudi Professional League
Najran ? - ? Al-Shoalah 15:10
Al-Faisaly ? - ? Al-Hilal 16:45
Al-Ittihad FC ? - ? Hajer 16:45
Scotland: Premiership
St Johnstone ? - ? Motherwell 19:45
Singapore: S.League - Championship Group
Balestier Khalsa ? - ? Home United 12:30
Tampines ? - ? Brunei DPMM 12:30
Warriors ? - ? Albirex Niigata 12:30
Slovakia: Fortuna Liga
Trencin ? - ? Ruzomberok 17:30
Slovenia: Prva Liga
Maribor ? - ? Domzale 16:00
Slovenia: 2. Snl
Tolmin ? - ? NK Smartno 13:00
Krsko ? - ? Verzej 16:00
South Africa: Premier League
Maritzburg Utd ? - ? Pretoria U. 18:00
Moroka Swallows ? - ? Platinum Stars 18:00
Spain: Primera Division
Dep. La Coruna ? - ? Getafe 19:45
Turkey: Superliga
Galatasaray ? - ? Kasimpasa 18:00
Uganda: Super League
Entebbe ? - ? BUL 13:30
Lweza ? - ? URA SC 13:30
Soana ? - ? Vipers 13:30
Villa ? - ? Kampala City 13:30
Ukraine: Premier League
Met. Donetsk ? - ? Shakhtar 17:00
Wales: Premier League
Aberystwyth ? - ? Newtown 14:30
Druids ? - ? Prestatyn 14:30
TNS ? - ? Airbus 19:45
Yemen: Division 1
Al Oruba Zabid ? - ? Fhman 12:30
Al Shula ? - ? Al Ahli Sana´a 12:30
Al-Wahda Aden ? - ? Al-Tilal 12:30
Shaab Ibb ? - ? Shab Hadramaut 12:30
Shabab Al Jeel ? - ? Al-Saqr 12:30
Back to Top