Soccer live scores, results and schedules while scores are shown live and instantaneously!

Schedule for 7th September 2014



Africa: Africa Cup Of Nations - Qualification Sep 05
D.R. Congo ? - ? Cameroon 12:00
Zambia ? - ? Mozambique 13:00
Ghana ? - ? Uganda 16:00
Nigeria ? - ? Congo 16:00
Tunisia ? - ? Botswana 19:00
Algeria: Division 1 Sep 05
ES Setif ? - ? Bel Abbes 18:00
Argentina: Primera Division - Torneo Transición Sep 05
Atl. Rafaela ? - ? Gimnasia L.P. 18:00
Velez Sarsfield ? - ? Newells Old Boys 20:15
Estudiantes L.P. ? - ? Belgrano 21:15
Banfield ? - ? Independiente 23:30
Australia: Apl Premier League - Play Offs Sep 05
West Adelaide ? - ? Croydon Kings 05:00
Australia: Capital Territory - Play Offs Sep 05
Cooma ? - ? Canberra FC 05:00
Australia: Northern Nsw - Play Offs Sep 05
Newcastle Jets U21 ? - ? Lambton J. 04:45
Austria: Regionalliga Central Sep 05
Union Gurten ? - ? A. Klagenfurt 14:00
Austria: Regionalliga West Sep 05
Altach (Am) ? - ? Saalfelden 13:30
Bizau ? - ? FC Hochst 14:00
Wacker Innsbruck (Am) ? - ? Kufstein 14:00
Wattens ? - ? Hard 14:00
A. Salzburg ? - ? Seekirchen 15:00
Neumarkt ? - ? Dornbirn 15:00
Belgium: Proximus League Sep 05
Dessel ? - ? FC Antwerp 17:30
Leuven ? - ? RWS Bruxelles 18:00
Lommel Utd ? - ? Woluwe Zaventem 18:00
Mons ? - ? KSV Roeselare 18:00
Seraing Utd ? - ? Heist 18:00
Tubize ? - ? Patro Eisden 18:00
Virton ? - ? ASV Geel 18:00
Brazil: Série A Sep 05
Flamengo RJ ? - ? Gremio 21:30
Santos ? - ? Vitoria 21:30
Brazil: Série B Sep 05
ABC ? - ? Santa Cruz 19:10
America MG ? - ? Vasco 19:10
Avai ? - ? America RN 19:10
Nautico ? - ? Bragantino 19:10
Brazil: Série C Sep 05
Guaratingueta ? - ? Guarani 18:00
Duque de Caxias ? - ? SER Caxias 19:00
Juventude ? - ? Macae 21:30
Brazil: Série D Sep 05
Boavista ? - ? Penapolense 18:00
Ituano ? - ? Cabofriense 18:00
Guarany ? - ? Moto Clube 20:00
Genus ? - ? Rio Branco 22:00
Canada: Csl Sep 05
Niagara ? - ? York Region 23:00
Toronto Croatia ? - ? London City 23:00
Chile: Primera B - Apertura Sep 05
San Luis ? - ? Copiapo 23:00
Colombia: Liga Postobon - Clausura Sep 05
Fortaleza ? - ? Ind. Medellin 19:00
Huila ? - ? Millonarios 21:00
Santa Fe ? - ? Deportes Tolima 22:30
Patriotas ? - ? Uniautónoma 23:00
Czech Republic: Division A Sep 05
Hvezda Cheb ? - ? Horovicko 08:15
Karlovy Vary ? - ? Zlicin 12:00
Cesky Krumlov ? - ? Cizova 15:00
Klatovy ? - ? Doubravka 15:00
Malse Roudne ? - ? Tachov 15:00
Czech Republic: Division B Sep 05
Kladno ? - ? Horni Mecholupy 08:15
Lovosice ? - ? Nove Straseci 08:15
Litomerice ? - ? Novy Bor 12:00
Krupka ? - ? Libis 15:00
LoKo Chomutov ? - ? Zatec 15:00
Sous ? - ? Litol 15:00
Motorlet Prague ? - ? Neratovice 15:30
Czech Republic: Division C Sep 05
Cesky Brod ? - ? Vysoké Mýto 15:00
Nachod ? - ? Benatky 15:00
Usti nad Orlici ? - ? Ceska Trebova 15:00
Czech Republic: Division D Sep 05
Bystrice n. P. ? - ? Havlickuv Brod 14:30
Napajedla ? - ? Vrchovina 14:30
Czech Republic: Division E Sep 05
Dolni Benesov ? - ? Mohelnice 14:30
Hranice ? - ? Vitkovice 14:30
Liskovec ? - ? Havirov 14:30
Novy Jicin ? - ? Brumov 14:30
Petrovice ? - ? Urcice 14:30
Rymarov ? - ? Prerov 14:30
Valasske Mezirici ? - ? Velke Karlovice 14:30
Czech Republic: Pohar Ceske Posty Sep 05
Bohemians Prague ? - ? Teplice 08:15
Bohemians 1905 ? - ? Ceske Budejovice 15:00
Dobrovice ? - ? Jablonec 15:00
Zlin ? - ? Slovacko 15:00
Znojmo ? - ? Brno 15:00
Denmark: 2nd Division East Sep 05
B 1908 ? - ? B.93 11:00
Hellerup ? - ? F. Amager 11:00
Herlev ? - ? Hvidovre 11:00
Sollerod-Ved. ? - ? BK Frem 13:00
Denmark: 2nd Division West Sep 05
Odder ? - ? Sydvest 11:00
Skovbakken ? - ? Thisted FC 11:00
Brabrand ? - ? Kjellerup 12:00
Middelfart ? - ? Marienlyst 12:00
Naesby ? - ? Naestved 13:00
Jammerbugt ? - ? Varde 14:00
Ecuador: Serie A - Second Stage Sep 05
Dep. Cuenca ? - ? U. Catolica 01:00
England: League One Sep 05
Barnsley ? - ? Doncaster Postp.
Bradford ? - ? Yeovil 14:00
Bristol City ? - ? Scunthorpe 14:00
Chesterfield ? - ? Swindon Postp.
Crawley Town ? - ? Rochdale 14:00
Leyton Orient ? - ? Preston Postp.
Oldham ? - ? Fleetwood Town 14:00
Peterborough ? - ? Port Vale 14:00
Sheffield Utd ? - ? Milton Keynes Dons Postp.
Walsall ? - ? Colchester 14:00
England: League Two Sep 05
Luton ? - ? Plymouth 11:15
Accrington ? - ? Tranmere 14:00
Carlisle ? - ? AFC Wimbledon 14:00
Dagenham & Red. ? - ? Northampton 14:00
Exeter ? - ? Mansfield 14:00
Hartlepool ? - ? Shrewsbury 14:00
Morecambe ? - ? Cheltenham 14:00
Southend ? - ? Oxford Utd 14:00
Stevenage ? - ? York 14:00
Wycombe ? - ? Bury 14:00
England: Conference Premier Sep 05
Altrincham ? - ? Dartford 14:00
Barnet ? - ? Alfreton 14:00
Braintree ? - ? Bristol Rovers 14:00
Chester ? - ? Macclesfield 14:00
Eastleigh ? - ? Southport 14:00
Forest Green ? - ? Wrexham 14:00
Grimsby ? - ? Welling 14:00
Halifax ? - ? Aldershot 14:00
Kidderminster ? - ? Gateshead 14:00
Telford ? - ? Dover Ath. 14:00
Torquay ? - ? Nuneaton 14:00
Woking ? - ? Lincoln 14:00
England: Conference North Sep 05
Barrow ? - ? Worcester 14:00
Brackley ? - ? Guiseley 14:00
Bradford PA ? - ? Boston 14:00
Colwyn Bay ? - ? Gainsborough 14:00
Gloucester City ? - ? Hyde 14:00
Hednesford ? - ? Stockport 14:00
Lowestoft ? - ? Harrogate 14:00
North Ferriby ? - ? Solihull 14:00
Oxford City ? - ? Fylde 14:00
Stalybridge ? - ? Leamington 14:00
Tamworth ? - ? Chorley 14:00
England: Conference South Sep 05
Bath City ? - ? Whitehawk 14:00
Bromley ? - ? Chelmsford 14:00
Ebbsfleet ? - ? St. Albans 14:00
Farnborough ? - ? Havant & W 14:00
Gosport ? - ? Boreham Wood 14:00
Hayes & Yeading ? - ? Wealdstone 14:00
Hemel ? - ? Weston 14:00
Staines ? - ? Maidenhead 14:00
Stortford ? - ? Basingstoke 14:00
Sutton ? - ? Concord 14:00
Finland: Ykkonen Sep 05
Viikingit ? - ? Haka 15:30
Ilves ? - ? Jazz Pori 16:00
Finland: Kakkonen North Sep 05
GBK Kokkola ? - ? OPS 13:00
PS Kemi ? - ? JBK 13:00
Finland: Kakkonen South Sep 05
Gnistan ? - ? Pallohonka 10:00
KaPa ? - ? Ekenas 10:00
BK-46 ? - ? Klubi 04 13:00
Finland: Kakkonen East Sep 05
Keski-Uusimaa ? - ? Mikkeli 13:00
Lahti Akatemia ? - ? Futura 13:00
KuFu-98 ? - ? JaPS 16:00
Finland: Kakkonen West Sep 05
Åbo ? - ? VIFK 10:00
Germany: 3. Liga Sep 05
Dortmund II ? - ? Chemnitzer FC Postp.
Dresden ? - ? Regensburg 12:00
Duisburg ? - ? VfL Osnabruck 12:00
Energie Cottbus ? - ? Sonnenhof Großaspach 12:00
Erfurt ? - ? Holstein Kiel 12:00
Hansa Rostock ? - ? Hallescher 12:00
Stuttgart II ? - ? Mainz II 12:00
Stutt. Kickers ? - ? Fortuna Köln 12:00
Germany: Regionalliga North Sep 05
Cloppenburg ? - ? VfR Neumunster 12:00
Wolfsburg II ? - ? TSV Havelse 12:00
BSV Rehden ? - ? St. Pauli II 14:00
Germany: Regionalliga West Sep 05
Schalke II ? - ? Wattenscheid 12:00
Wiedenbruck ? - ? Uerdingen 12:00
Germany: Regionalliga Sudwest Sep 05
Eintracht Trier ? - ? Zweibrucken 12:00
Kaiserslautern II ? - ? FC Nottingen 12:00
Kickers Offenbach ? - ? Baunatal 12:00
Neckarelz ? - ? Freiburg II 12:00
Germany: Regionalliga Bayern Sep 05
Garching ? - ? Furth II 12:00
Illertissen ? - ? Schalding 12:00
Ingolstadt II ? - ? Nurnberg II 12:00
Munich 1860 II ? - ? Burghausen 12:00
Buchbach ? - ? Memmingen 15:00
Germany: Oberliga Schleswig-Holstein Sep 05
Eutin ? - ? Hartenholm 12:00
Angeln ? - ? Eichede 13:00
Neumunster ? - ? Bordesholm 13:00
Schilksee ? - ? Heider SV 13:00
Preetzer TSV ? - ? Flensburg 08 13:30
Germany: Oberliga Hamburg Sep 05
SC Victoria Hamburg ? - ? Niendorfer TSV 11:30
Curslack-Neuengamme ? - ? Suderelbe 13:00
Germany: Oberliga Bremen Sep 05
Blumenthaler ? - ? Brinkumer 13:00
Sparta Bremerhaven ? - ? OSC Bremerhaven 13:30
Germany: Oberliga Niedersachsen Sep 05
Jeddeloh ? - ? Eintracht Northeim 14:00
Rotenburger ? - ? Ottersberg 14:00
Germany: Oberliga Westfalen Sep 05
Hammer SpVgg. ? - ? VfB Huls 16:00
Germany: Oberliga Hessen Sep 05
Ederbergland ? - ? Eschborn 13:00
Flieden ? - ? SKV Darmstadt 13:00
Lohfelden ? - ? Hadamar 13:00
Schwalmstadt ? - ? Lehnerz 13:00
Viktoria Griesheim ? - ? Vellmar 13:00
Wehen II ? - ? Alzenau 13:00
Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar Sep 05
Neunkirchen ? - ? Betzdorf 12:30
Mechtersheim ? - ? Diefflen 13:30
Rochling ? - ? Gonsenheim 13:30
Salmrohr ? - ? Arminia Ludwigshafen 13:30
Spvgg Burgbrohl ? - ? Wirges 13:30
Germany: Oberliga Bayern Nord Sep 05
Aschaffenburg ? - ? Erlangen 13:00
Jahn Forchheim ? - ? Frohnlach 13:00
Memmelsdorf ? - ? Spvgg Ansbach 09 13:00
Grossbardorf ? - ? Aubstadt 14:00
Weiden ? - ? Erlenbach 14:00
Germany: Oberliga Bayern Süd Sep 05
DJK Rosenheim ? - ? Bogen 12:00
Rain/Lech ? - ? Unterhaching II 12:00
Rosenheim ? - ? Dachau 12:00
Wolfratshausen ? - ? Hankofen-Hailing 12:00
Landshut ? - ? Vilzing 13:00
Eichstatt ? - ? Raisting 14:00
Unterfohring ? - ? Sonthofen 14:00
Bad Kotzting ? - ? Landsberg 15:00
Germany: Oberliga Baden-Württemberg Sep 05
SV Pforzheim ? - ? Stutt. Kickers II 12:00
Aalen II ? - ? VfR Mannheim 13:30
Balingen ? - ? Karlsruher II 13:30
Freiberg ? - ? Freiburger 13:30
Ger. Friedrichstal ? - ? FC 08 Villingen 13:30
Pfullendorf ? - ? Bahlinger 13:30
Ravensburg ? - ? Ulm 13:30
Honduras: Liga Nacional - Apertura Sep 05
CD Honduras ? - ? Marathon 01:00
Hungary: Nb Ii Sep 05
Balmazujvaros Sport ? - ? Siofok 14:30
Cegledi ? - ? Soroksar 14:30
Soproni VSE ? - ? Szolnoki MAV 16:00
Zalaegerszegi ? - ? Szeged 16:00
Gyirmot SE ? - ? Kaposvar 17:00
Vasas ? - ? Ajka 17:30
Iceland: Division 1 Sep 05
Bolungarvik ? - ? Olafsvik 14:00
Grindavik ? - ? KA Akureyri 14:00
Tindastoll ? - ? Kopavogur 14:00
Ireland: Division 1 Sep 05
Longford ? - ? Wexford 18:30
Cobh Ramblers ? - ? Finn Harps 18:45
Israel: Toto Cup Sep 05
Hapoel Petach Tikva ? - ? Moadon Sport Ashdod 17:15
Italy: Serie B Sep 05
Latina ? - ? Crotone 16:00
Brescia ? - ? Livorno 18:30
Italy: Lega Pro - Group A Sep 05
Renate ? - ? Monza 12:30
Sudtirol ? - ? Bassano 13:00
Torres ? - ? Como 14:00
Pavia ? - ? Pro Patria 15:00
Novara ? - ? FeralpiSalo 17:30
Italy: Lega Pro - Group B Sep 05
Teramo ? - ? Grosseto 12:30
Savona ? - ? Spal 13:00
Ascoli ? - ? L Aquila 14:00
Carrarese ? - ? Pistoiese 15:00
Italy: Lega Pro - Group C Sep 05
Lamezia ? - ? Savoia 12:30
Nuova Cosenza ? - ? Foggia 13:00
Melfi ? - ? Ischia 14:00
Juve Stabia ? - ? Matera 15:00
Lecce ? - ? Barletta 17:30
Japan: J-League Division 2 Sep 05
Giravanz Kitakyushu ? - ? Avispa Fukuoka 09:00
Mito ? - ? Montedio Yamagata 09:00
Tochigi ? - ? Ehime 09:00
Toyama ? - ? Gifu 09:00
Verdy ? - ? Kamatamare 09:00
Yokohama ? - ? Kusatsu 09:00
Okayama ? - ? Iwata 09:30
Kyoto ? - ? Chiba 10:00
Oita ? - ? Kumamoto 10:00
Sapporo ? - ? V-Varen Nagasaki 10:00
Shonan ? - ? Yamaga 10:00
Malta: Fa Trophy Sep 05
Marsaskala ? - ? St. Venera 13:00
Qala Saints ? - ? Santa Lucia 13:00
Qrendi ? - ? Marsaxlokk 13:00
Xewkija ? - ? Kirkop 13:00
North & Central America: Caribbean Cup - Qualification - First Stage Sep 05
Anguilla ? - ? Dominican Republic 23:00
Antigua and Barbuda ? - ? Saint Vincent and the Grenadines 23:00
Bonaire ? - ? Barbados 23:00
Curaçao ? - ? French Guiana 23:00
Dominica ? - ? Saint Lucia 23:00
Martinique ? - ? Suriname 23:00
Puerto Rico ? - ? Grenada 23:00
Saint Kitts and Nevis ? - ? Guyana 23:00
Northern Ireland: Ifa Premiership Sep 05
Ballinamallard ? - ? Ballymena 14:00
Crusaders ? - ? Linfield 14:00
Glentoran ? - ? Coleraine 14:00
Institute ? - ? Glenavon 14:00
Portadown ? - ? Dungannon 14:00
Warrenpoint ? - ? Cliftonville 14:00
Norway: Division 2 - Group 1 Sep 05
Arendal ? - ? Holmen 14:00
Stromsgodset 2 ? - ? Birkebeineren 14:00
Norway: Division 2 - Group 2 Sep 05
Levanger ? - ? Herd 13:00
Gjovik-Lyn ? - ? Byasen 14:00
Nardo ? - ? Traeff 14:00
Rodde ? - ? Elverum 14:00
Norway: Division 2 - Group 3 Sep 05
Asane ? - ? Stabaek 2 12:45
Grorud ? - ? Stord 13:00
Norway: Division 2 - Group 4 Sep 05
Kjelsas ? - ? Moss 14:00
Paraguay: Primera Division - Clausura Sep 05
Cerro Porteno ? - ? 3 de Febrero 19:00
Deportivo Capiata ? - ? Guarani 19:00
Diaz ? - ? Rubio Nu 19:00
Libertad Asuncion ? - ? Olimpia Asuncion 19:00
Nacional Asuncion ? - ? Sp. Luqueno 19:00
Sol de America ? - ? 12 de Octubre 19:00
Peru: Primera Division - Clausura Sep 05
Cesar Vallejo ? - ? U. San Martin 19:30
Cienciano ? - ? FBC Melgar 19:30
León de Huánuco ? - ? Garcilaso 19:30
Los Caimanes ? - ? Unión Comercio 19:30
San Simon ? - ? Juan Aurich 19:30
Sport Huancayo ? - ? U. de Deportes 19:30
Poland: Division 1 Sep 05
Arka Gdynia ? - ? Termalica 12:45
Widzew Lodz ? - ? Legnica 14:00
Ol. Grudziadz ? - ? Bytow 15:00
Tychy ? - ? Swinoujscie 15:00
Chrobry Glogow ? - ? Pogon Siedlce 16:00
GKS Katowice ? - ? Suwalki 16:00
Sandecja Nowy S. ? - ? Chojniczanka 16:00
Portugal: Segunda Liga Sep 05
Braga B ? - ? Freamunde 16:00
Portugal: Taça De Portugal Sep 05
AD Fafe ? - ? Pinhalnovense 15:00
AD Limianos ? - ? Fabril do Barreiro 15:00
Alcains ? - ? Piense 15:00
Amarante ? - ? Mafra 15:00
Atlético SC ? - ? GD Tourizense 15:00
Fazendense ? - ? Caldas 15:00
Febres ? - ? Nogueirense 15:00
Ferreiras ? - ? Famalicao 15:00
Lusitano FCV ? - ? Estarreja 15:00
Malveira ? - ? Lusitano VRSA 15:00
Merelinense ? - ? Felgueiras 15:00
Pampilhosa ? - ? Sertanense 15:00
Riachense ? - ? Sao Joao Ver 15:00
Santa Maria FC ? - ? GD Braganca 15:00
SC Espinho ? - ? Camacha 15:00
SC Lusitania ? - ? Fatima 15:00
SC Vila Real ? - ? Dezembro 15:00
Sobrado ? - ? Moura AC 15:00
Soito ? - ? Atletico O. 15:00
Sousense ? - ? Gafanha 15:00
Uniao Montemor ? - ? Oliveira Hospital 15:00
Varzim ? - ? SC Mirandela 15:00
Viana A. ? - ? SC Vianense 15:00
Vizela ? - ? Cerveira 15:00
Romania: Division 2/Serie 1 Sep 05
Arges Pitesti ? - ? Gloria Buzau 08:00
Balotesti ? - ? Navodari 08:00
Berceni ? - ? Voluntari 08:00
Rapid Suceava ? - ? Dorohoi 08:00
SC Bacau ? - ? F. Constanta 08:00
Slobozia ? - ? Braila 08:00
Romania: Division 2/Serie 2 Sep 05
FC Bihor ? - ? Poiana Campina 08:00
Metalul Resita ? - ? Pancota 08:00
Olt Slatina ? - ? Caransebes 08:00
Ramnicu Valcea ? - ? Mioveni 08:00
Russia: Division 2 - East Sep 05
Smena Komsomolsk ? - ? Baikal Irkutsk 12:00
Scotland: Challenge Cup Sep 05
East Fife ? - ? Rangers Postp.
Morton ? - ? Alloa 14:00
Peterhead ? - ? Livingston 14:00
Stranraer ? - ? Falkirk 14:00
Slovakia: 2. Liga - West Sep 05
Nove Mesto ? - ? Zilina B 13:30
Skalica ? - ? Dubnica 13:30
Slovakia: 2. Liga - East Sep 05
Bardejov ? - ? L. Mikulas 13:30
Rimavska Sobota ? - ? Presov 13:30
Zvolen ? - ? Kosice B 13:30
Slovenia: 2. Snl Sep 05
Dravinja ? - ? Verzej 14:30
Tolmin ? - ? Dob 14:30
Krsko ? - ? Sencur 17:00
South Korea: K-League Classic Sep 05
Jeonbuk ? - ? Sangju Sangmu 07:00
Seongnam ? - ? Incheon 08:00
Jeju Utd ? - ? Jeonnam 10:00
South Korea: K League Challenge Sep 05
Bucheon FC 1995 ? - ? Hummel 10:00
Daegu ? - ? Goyang Hi 10:00
Gwangju FC ? - ? Ansan Police 10:00
Spain: Segunda Division Sep 05
Recreativo Huelva ? - ? Llagostera 14:00
Albacete ? - ? Gijon 16:00
Osasuna ? - ? Alaves 16:15
Sabadell ? - ? Numancia 17:00
Girona ? - ? Tenerife 19:00
Sweden: Division 1 - Norra Sep 05
Sylvia ? - ? Vasalunds 13:00
Frej ? - ? Nykopings 14:00
V. Syrianska ? - ? Vasteras SK 14:00
Sweden: Division 1 - Södra Sep 05
Lunds ? - ? Trollhattan 13:00
Skovde ? - ? Uddevalla 14:00
Ukraine: Division 2 Sep 05
Dynamo Kiev 2 ? - ? Bukovyna 10:00
FC Poltava ? - ? Desna 10:00
Hirnyk Kryvyi Rih ? - ? Naftovik-Ukrnafta 10:00
Hirnyk-Sport ? - ? S. Dneprodzerzhinsk 10:00
Mykolaiv ? - ? Oleksandriya 10:00
Nyva Ternopil ? - ? Sumy 10:00
Zirka Kirovograd ? - ? Ternopil 10:00
Uruguay: Primera Division - Apertura Sep 05
Atenas ? - ? Wanderers 18:30
Danubio ? - ? Rampla Juniors 18:30
Sisley ? - ? Rentistas 18:30
Tacuarembo ? - ? CA Cerro 18:30
River Plate ? - ? Club Nacional 19:00
Usa: Mls Sep 05
Los Angeles ? - ? Colorado 02:30
Toronto ? - ? Philadelphia Union 18:00
New York ? - ? Kansas City 23:30
Usa: North American Soccer League - Fall Season Sep 05
New York Cosmos ? - ? Fort Lauderdale 23:00
Atlanta ? - ? Indy Eleven 23:30
Wales: Premier League Sep 05
Newtown ? - ? Prestatyn 13:30
Port Talbot ? - ? Druids 13:30
World: Friendly International Sep 05
Brazil ? - ? Colombia 01:00
Belgium U19 ? - ? Hungary U19 15:00
World: Club Friendly Sep 05
Slavia Prague (Cze) ? - ? Hajduk Split (Cro) 17:00
Yemen: Division 1 Sep 05
Al Helal ? - ? Fhman 13:00
Back to Top