Soccer live scores, results and schedules while scores are shown live and instantaneously!

Results from Yesterday - 25th October 2014



Albania: Super League
Kukesi 2 - 0 Flamurtari FT
Skenderbeu 3 - 0 Vllaznia FT
Algeria: Division 1
Arba 2 - 1 Saoura FT
Harrach 0 - 1 ASO Chlef FT
CR Belouizdad 0 - 2 MO Bejaia FT
Constantine 0 - 0 Bel Abbes FT
Oran 2 - 1 Eulma FT
Angola: Girabola
Uniao do Uige 1 - 0 Sporting de Cabinda FT
ASA 1 - 3 C.R.D. Libolo FT
Benfica do Lubango 1 - 1 Kabuscorp FT
Caála 2 - 1 Primeiro de Maio FT
Petro Atletico 5 - 2 Desportivo Huila FT
Interclube 0 - 3 Primeiro de Agosto FT
Argentina: Primera Division - Torneo Transición
Independiente 3 - 1 Tigre FT
Velez Sarsfield 1 - 0 Banfield FT
Newells Old Boys 2 - 2 Godoy Cruz FT
Olimpo Bahia Blanca 1 - 1 Racing Club -16
Argentina: Primera B Nacional
Atl. Tucuman 1 - 0 Ind. Rivadavia FT
Santamarina 3 - 1 All Boys live 37
Argentinos Jrs 0 - 2 Nueva Chicago live 29
Argentina: Primera B Metropolitana
Colegiales 2 - 0 Brown Adrogue FT
Deportivo Armenio 0 - 2 Barracas Central FT
Tristan Suarez 3 - 2 Dep. Merlo FT
Deportivo Moron 0 - 0 Comunicaciones FT
Fénix 0 - 3 CA Estudiantes FT
Argentina: Torneo Argentino A
Libertad de Sunchales 2 - 0 Alvarado FT
Argentina: Primera C Metropolitana
Midland 0 - 1 Dock Sud FT
Defensores de Belgrano 1 - 0 Club Luján FT
Justo José de Urquiza 0 - 0 Talleres Escalada FT
Argentina: Primera D Metropolitana
Yupanqui 0 - 1 Cañuelas FT
Armenia: Premier League
Banants Yerevan 0 - 2 Mika FT
Ararat Yerevan 2 - 3 Ulisses Yerevan FT
Asia: Afc Champions League - Play Offs
Sydney Wanderers 1 - 0 Al-Hilal FT
Australia: A-League
Melbourne Victory 5 - 2 Melbourne City FT
Austria: Tipico Bundesliga
Sturm Graz 1 - 3 Rapid Vienna FT
AC Wolfsberger 0 - 0 Altach FT
Admira 0 - 0 Ried FT
Austria Vienna 2 - 0 Neustadt FT
Austria: Regionalliga Central
Lafnitz 2 - 1 AC Wolfsberger (Am) FT
Austria: Regionalliga West
Hard 0 - 1 A. Salzburg FT
Altach (Am) 1 - 2 Neumarkt FT
Eugendorf 1 - 0 Wacker Innsbruck (Am) FT
Dornbirn 1 - 5 Wattens FT
Schwaz 8 - 0 Bizau FT
Saalfelden 1 - 2 FC Hochst FT
Azerbaijan: Premier League
AZAL PFC 0 - 1 FK Baku FT
Simurq Zaqatala 4 - 0 Araz FT
Belarus: Vysshaya Liga - Losers Stage
Belshina 1 - 2 FC Minsk FT
Brest 0 - 2 Slutsk FT
Belgium: Jupiler League
Waasland-Beveren 0 - 1 Genk FT
Charleroi 2 - 0 Oostende FT
Waregem 1 - 2 Cercle Brugge FT
Westerlo 2 - 1 Kortrijk FT
Belgium: Proximus League
Virton 3 - 3 Aalst FT
ASV Geel 0 - 1 Dessel FT
Heist 0 - 4 Eupen FT
Lommel Utd 3 - 0 K.RC. Mechelen FT
Patro Eisden 1 - 2 St. Truiden FT
Seraing Utd 2 - 0 Tubize FT
Bosnia And Herzegovina: Premier League
Celik Zenica 3 - 2 Slavija FT
Drina Zvornik 1 - 1 Gradacac FT
FK Sarajevo 5 - 0 Radnik Bijeljina FT
Olimpic Sarajevo 0 - 0 Siroki Brijeg FT
Travnik 1 - 3 Zrinjski FT
Velez Mostar 4 - 0 NK Vitez FT
Brazil: Série A
Figueirense 1 - 1 Cruzeiro FT
Fluminense 2 - 1 Atletico-PR FT
Palmeiras 1 - 1 Corinthians FT
Atletico-MG 3 - 2 Sport Recife FT
Chapecoense-SC 1 - 1 Santos FT
Coritiba 1 - 1 Gremio FT
Vitoria 3 - 1 Criciuma FT
Botafogo RJ 2 - 1 Flamengo RJ live 10
Internacional 2 - 0 Bahia live 7
Brazil: Série B
Bragantino 4 - 2 Boa FT
Vasco 1 - 1 Ponte Preta FT
Nautico 1 - 2 Atletico GO FT
Luverdense 1 - 0 Oeste FT
Vila Nova FC 4 - 1 Sampaio Correa live 42
Brazil: Série C - Play Offs
Tupi 0 - 1 Paysandu PA FT
Fortaleza 1 - 1 Macae FT
CRB ? - ? Madureira 23:30
Brazil: Série D - Play Offs
Tombense 1 - 0 Confianca FT
Brasil de Pelotas ? - ? Londrina 22:30
Bulgaria: A Pfg
Levski 0 - 3 CSKA Sofia FT
Ludogorets 2 - 0 Cherno More FT
Burundi: Ligue A
Atlético Olympic ? - ? Volontaires 12:00
Prince Louis ? - ? Bujumbura C. 12:00
Le Messager Ngozi ? - ? Flambeau de l’Est 13:00
Nyanza ? - ? Royal de Muramvya 13:00
Inter Star ? - ? Olympic S. 14:00
LLB Academic ? - ? Rusizi 14:00
Chile: Primera Division - Apertura
U. De Concepcion 3 - 2 Cobresal FT
S. Wanderers 2 - 1 San Marcos de Arica FT
U. Catolica 2 - 1 A. Italiano FT
O'Higgins 2 - 0 Huachipato live 4
Chile: Primera B - Apertura
Deportes Temuco 0 - 0 Iberia FT
La Serena 1 - 1 Magallanes FT
San Luis 1 - 1 Coquimbo live 43
Colombia: Liga Postobon - Clausura
Chico 0 - 0 Fortaleza FT
La Equidad 4 - 2 Patriotas FT
Atl. Nacional 2 - 0 Aguilas FT
Uniautónoma 1 - 0 Santa Fe FT
Costa Rica: Primera Division - Torneo De Invierno
Santos DG 0 - 2 Limon FT
Côte D'Ivoire: Ligue 1
Academie de FAD ? - ? Stade d Abidjan 14:00
Africa Sports ? - ? AS Denguélé 14:00
ASEC Mimosas ? - ? ASI d'Abengourou 14:00
Jeunesse Club ? - ? Bouake 14:00
Korhogo ? - ? Stella Abidjan 14:00
Sewe ? - ? SO Armée 14:00
Tanda ? - ? Sporting Gagnoa 14:00
Croatia: 1. Hnl
Istra 1961 1 - 0 Belupo FT
Hajduk Split 2 - 2 Lok. Zagreb FT
Cyprus: First Division
Doxa 0 - 1 Omonia FT
AEK Larnaca 1 - 1 AEL Limassol FT
Czech Republic: Synot Liga
Hradec Kralove 2 - 4 Dukla Prague FT
Jablonec 4 - 2 Teplice FT
Pribram 3 - 1 Ostrava FT
Slovacko 0 - 1 Plzen FT
Czech Republic: Division 2
FK Pardubice 0 - 3 Mas Taborsko FT
Karvina 1 - 0 Opava FT
Sokolov 2 - 0 Most FT
Frydek-Mistek 1 - 0 Znojmo FT
Zlin 0 - 1 Sigma Olomouc FT
Czech Republic: Division A
Hvezda Cheb 0 - 2 Malse Roudne FT
Zlicin 0 - 5 Cizova FT
Karlovy Vary 4 - 1 Susice FT
Horovicko 3 - 3 Aritma Prague Pen.
Rokycany 1 - 1 Tachov Pen.
Czech Republic: Division B
Kladno 1 - 2 Brozany FT
Libis 1 - 0 Nove Straseci FT
Litomerice 2 - 4 Lovosice FT
Krupka 4 - 4 Motorlet Prague Pen.
Litol 2 - 4 Uvaly FT
Novy Bor 4 - 1 Zatec FT
Sous 3 - 1 LoKo Chomutov FT
Czech Republic: Division C
Dobrovice 2 - 0 Cesky Brod FT
Jablonec n. Jiz. 0 - 7 Tyniste n. Orl. FT
Nachod 0 - 4 Letohrad FT
Czech Republic: Division D
Bystrice n. P. 0 - 2 Mutenice FT
Napajedla 6 - 0 Pelhrimov FT
Otrokovice 0 - 3 Rosice FT
Czech Republic: Division E
Hranice 3 - 2 Liskovec FT
Prerov 2 - 2 Havirov FT
Rymarov 2 - 1 Dolni Benesov FT
Valasske Mezirici 0 - 2 Petrovice FT
Velke Karlovice 0 - 2 Mohelnice FT
Vitkovice 2 - 0 Brumov FT
Denmark: Superliga
Sonderjyske 1 - 1 Midtjylland FT
Denmark: 2nd Division East
Hellerup 1 - 2 Helsingor FT
BK Frem ? - ? Herlev Postp.
Rishoj 2 - 0 Sollerod-Ved. FT
Denmark: 2nd Division West
Kjellerup 1 - 2 Sydvest FT
Brabrand 2 - 1 Jammerbugt FT
Marienlyst 3 - 2 Skovbakken FT
Naesby 1 - 1 Odder FT
Ecuador: Serie A - Second Stage
LDU Loja 1 - 2 U. Catolica FT
Egypt: Premier League
Alaab Damanhour 0 - 2 Petrojet FT
Arab Contractors 0 - 0 El Gounah FT
Zamalek 2 - 0 Smouha FT
England: Premier League
West Ham 2 - 1 Manchester City FT
Liverpool 0 - 0 Hull City FT
Southampton 1 - 0 Stoke City FT
Sunderland 0 - 2 Arsenal FT
West Brom 2 - 2 Crystal Palace FT
Swansea 2 - 0 Leicester FT
England: Championship
Millwall 1 - 0 Cardiff FT
Birmingham 0 - 8 Bournemouth FT
Bolton 3 - 1 Brentford FT
Brighton 1 - 1 Rotherham FT
Derby 1 - 2 Wigan FT
Ipswich 2 - 2 Huddersfield FT
Leeds 1 - 2 Wolves FT
Middlesbrough 1 - 1 Watford FT
Nottingham 1 - 3 Blackburn FT
Reading 3 - 0 Blackpool FT
Sheffield Wed 0 - 0 Norwich FT
England: League One
Barnsley 2 - 2 Bristol City FT
Coventry 3 - 2 Peterborough FT
Crewe 0 - 1 Sheffield Utd FT
Doncaster 0 - 0 Milton Keynes Dons FT
Gillingham FC 1 - 1 Crawley Town FT
Oldham 2 - 1 Bradford FT
Port Vale 3 - 0 Leyton Orient FT
Preston 3 - 2 Fleetwood Town FT
Scunthorpe 0 - 1 Notts County FT
Swindon 2 - 2 Colchester FT
Walsall 1 - 0 Chesterfield FT
Yeovil 0 - 3 Rochdale FT
England: League Two
AFC Wimbledon 2 - 2 Tranmere FT
Cambridge Utd 2 - 1 Hartlepool FT
Carlisle 2 - 1 Oxford Utd FT
Luton 1 - 0 Northampton FT
Newport 1 - 1 Accrington FT
Plymouth 3 - 0 Cheltenham FT
Shrewsbury 2 - 1 Portsmouth FT
Southend 1 - 1 Bury FT
Stevenage 1 - 0 Burton FT
Wycombe 1 - 1 Dagenham & Red. FT
York 1 - 1 Mansfield FT
England: Conference North
Boston 1 - 2 Solihull FT
Chorley ? - ? Leamington Postp.
Colwyn Bay 0 - 1 Barrow FT
Gloucester City ? - ? Stalybridge Postp.
Harrogate 5 - 0 Brackley FT
Hyde 2 - 2 Leamington FT
Oxford City 0 - 3 Hednesford FT
England: Conference South
Basingstoke ? - ? Bromley Postp.
Bath City ? - ? Hemel Postp.
Ebbsfleet ? - ? Gosport Postp.
Ebbsfleet 1 - 2 Hayes & Yeading FT
Maidenhead 2 - 0 Staines FT
Sutton 2 - 2 Stortford FT
Whitehawk ? - ? Concord Postp.
England: Premier League U21
Stoke City U21 0 - 3 Arsenal U21 FT
England: Fa Cup - Qualification
Aldershot 2 - 0 Torquay FT
Alfreton 1 - 1 Lincoln FT
Barwell 0 - 3 Altrincham FT
Basingstoke 1 - 1 Harrow FT
Canvey 0 - 0 Havant & W FT
Chelmsford 0 - 0 Barnet FT
Chorley 0 - 0 Halifax FT
Dartford 3 - 1 Burgess Hill FT
Dorchester 1 - 7 Bristol Rovers FT
Eastbourne Borough 0 - 0 Dover Ath. FT
East Thurrock 7 - 1 Bath City FT
Evesham 1 - 2 Bromley FT
Gateshead 4 - 0 Gainsborough FT
Gloucester City 1 - 4 Forest Green FT
Grimsby 3 - 0 Guiseley FT
Kidderminster 0 - 1 Eastleigh FT
Kings Lynn 3 - 4 Fylde FT
Leek 3 - 4 Blyth FT
Maidstone 2 - 1 Welling FT
Norton Utd 1 - 1 Shildon FT
Nuneaton 0 - 0 Hemel FT
Spennymoor 2 - 2 Telford FT
St. Albans 0 - 1 Concord FT
Stockport 2 - 4 Chester FT
Tamworth 1 - 1 Southport FT
Warrington 1 - 0 North Ferriby FT
Weymouth 0 - 0 Braintree FT
Willand 1 - 3 Gosport FT
Witham 1 - 2 Weston FT
Woking 2 - 1 Boreham Wood FT
Estonia: Meistriliiga
Johvi Lokomotiv 2 - 0 Tammeka Tartu FT
Sillamäe Kalev 4 - 0 Paide Linnameeskond FT
Tallinna Kalev 0 - 7 Kalju FT
Narva 2 - 5 Flora FT
Europe: Euro U17 - First Stage
England U17 4 - 1 Cyprus U17 FT
France U17 3 - 0 FYR Macedonia U17 FT
Belgium U17 4 - 1 Bosnia & Herzegovina U17 FT
Azerbaijan U17 2 - 1 Switzerland U17 FT
Faroe Islands: Premier League
AB Argir 1 - 2 Skala Itrottarfelag FT
B36 Torshavn 1 - 2 HB Torshavn FT
NSI Runavik 4 - 2 IF Fuglafjordur FT
Streymur 2 - 0 Klaksvik FT
Vikingur 3 - 1 Toftir FT
Finland: Veikkausliiga
Inter Turku 0 - 1 Jaro FT
KuPS 0 - 1 VPS FT
Lahti 2 - 0 Honka FT
SJK 3 - 1 MyPa FT
Mariehamn 3 - 1 TPS FT
France: Ligue 1
Paris SG 3 - 0 Bordeaux FT
Bastia 1 - 3 Monaco FT
Caen 2 - 1 Lorient FT
Evian TG 0 - 2 Nantes FT
Reims 1 - 0 Montpellier FT
France: Ligue 2
Troyes 1 - 0 Dijon FT
Fyr Of Macedonia: First League
Renova 2 - 2 Sileks FT
Georgia: Umaglesi Liga
Guria 1 - 0 Dinamo Batumi FT
Rustavi Metalurgist 1 - 0 Poti FT
Samtredia 0 - 1 Zugdidi FT
Shukura ? - ? Dila Gori Aban.
Germany: Bundesliga
Augsburg 2 - 0 Freiburg FT
Dortmund 0 - 1 Hannover FT
Eintracht Frankfurt 4 - 5 VfB Stuttgart FT
Hertha Berlin 3 - 0 Hamburger SV FT
Hoffenheim 1 - 0 Paderborn FT
Bayer Leverkusen 1 - 0 Schalke FT
Germany: 2. Bundesliga
Kaiserslautern 1 - 1 Dusseldorf FT
St. Pauli 0 - 4 Karlsruher FT
Germany: 3. Liga
Chemnitzer FC 0 - 0 Holstein Kiel FT
Duisburg 0 - 0 Dresden FT
Hallescher 3 - 1 Wehen FT
Stutt. Kickers 2 - 2 Energie Cottbus FT
Unterhaching 0 - 1 Stuttgart II FT
VfL Osnabruck 2 - 0 Sonnenhof Großaspach FT
Germany: Regionalliga North
Wolfsburg II 2 - 2 Luneburger Hansa FT
Germany: Regionalliga Nordost
Bautzen 0 - 6 Magdeburg FT
Halberstadt 0 - 2 Babelsberg FT
Germany: Regionalliga West
Bochum II 1 - 3 B. Moenchengladbach II FT
Dusseldorf II 1 - 0 Siegen FT
Köln II 0 - 2 Verl FT
Uerdingen 2 - 1 Hennef FT
Alemannia Aachen 3 - 1 Schalke II FT
Germany: Regionalliga Sudwest
Baunatal 1 - 3 Walldorf FT
Mannheim 2 - 0 Neckarelz FT
Saarbrücken 4 - 1 Pirmasens FT
Zweibrucken 0 - 1 Freiburg II FT
Germany: Regionalliga Bayern
Augsburg II 0 - 1 Ingolstadt II FT
Heimstetten 1 - 0 Garching FT
Munich 1860 II 5 - 0 Illertissen FT
Nurnberg II 1 - 1 Bayern II FT
Schalding ? - ? Memmingen Postp.
Buchbach 0 - 0 Bamberg FT
Germany: Oberliga Nofv-Nord
Neubrandenburg 2 - 1 Lichtenberg FT
Schoneiche 2 - 1 Brandenburger FT
Waren 1 - 0 Zehlendorf FT
Germany: Oberliga Nofv- Süd
Eisenach 2 - 1 Schott Jena FT
Jena II 3 - 0 Einheit Rudolstadt FT
Germany: Oberliga Schleswig-Holstein
Altenholz 2 - 6 Flensburg 08 FT
NTSV Strand 08 1 - 3 Heider SV FT
Angeln 1 - 4 Preetzer TSV FT
Bordesholm 4 - 2 Henstedt-Ulzburg FT
Neumunster 1 - 8 Schilksee FT
Dornbreite Lubeck 1 - 4 TSV Kropp FT
Germany: Oberliga Hamburg
Buxtehuder 3 - 1 Germania Schnelsen FT
Meiendorfer SV 2 - 1 Dassendorf FT
Rugenbergen 1 - 0 Curslack-Neuengamme FT
Germany: Oberliga Bremen
Brinkumer 10 - 0 Grohn FT
Habenhauser 2 - 3 Grolland FT
OSC Bremerhaven 2 - 0 Blumenthaler FT
Vatan Bremen 2 - 3 Leher FT
Germany: Oberliga Niedersachsen
Rotenburger 1 - 2 Hildesheim FT
Lupo-Martini Wolfsburg 2 - 0 VfL Oldenburg FT
Egestorf-Langreder 2 - 1 Drochtersen / Assel FT
Jeddeloh 3 - 0 Göttingen 05 FT
Germany: Oberliga Hessen
Stadtallendorf 3 - 3 Eschborn FT
Schwalmstadt 2 - 1 Ederbergland FT
Sp. Seligenstadt 1 - 4 Flieden FT
Steinbach 1 - 0 Alzenau FT
Vellmar 4 - 1 SKV Darmstadt FT
Viktoria Griesheim 1 - 3 Lohfelden FT
Germany: Oberliga Rheinland-Pfalz/Saar
Arminia Ludwigshafen 5 - 0 Gonsenheim FT
Betzdorf 0 - 3 Wirges FT
Pfeddersheim 1 - 0 Rochling FT
Diefflen 0 - 1 Saar Saarbrucken FT
Hauenstein 3 - 1 Saarbrücken II FT
Mechtersheim 2 - 1 Idar-Oberstein FT
Salmrohr 3 - 2 Hertha Wiesbach FT
Germany: Oberliga Bayern Nord
Bayern Hof 0 - 1 Weiden FT
Memmelsdorf ? - ? Erlangen Postp.
Neudrossenfeld 1 - 0 Erlenbach FT
Spvgg Ansbach 09 0 - 2 Wurzburger FV FT
Alemannia Haibach 2 - 1 Aubstadt FT
Amberg 3 - 0 Aschaffenburg FT
Grossbardorf 3 - 1 Ammerthal FT
Germany: Oberliga Bayern Süd
DJK Rosenheim 2 - 3 Bad Kotzting FT
Rain/Lech ? - ? Schwabmunchen Postp.
Unterfohring 0 - 1 Bogen FT
Wolfratshausen 1 - 1 Eichstatt FT
Hankofen-Hailing ? - ? Landsberg Postp.
Pullach 3 - 1 Rosenheim FT
Sonthofen 1 - 1 Vilzing FT
Germany: Oberliga Baden-Württemberg
Bahlinger 1 - 1 Freiburger FT
Balingen 1 - 1 Freiberg FT
FC 08 Villingen 4 - 1 VfR Mannheim FT
Ger. Friedrichstal 3 - 3 Spielberg FT
Hollenbach 3 - 1 SV Pforzheim FT
Kehler 1 - 1 Reutlingen FT
Ravensburg 3 - 0 Pfullendorf FT
Ulm 1 - 1 Stutt. Kickers II FT
Gibraltar: Premier Division
Britannia XI 0 - 3 Lynx FT
College Europa ? - ? Manchester 62 17:30
Greece: Super League
Giannina 0 - 0 Kalloni FT
Levadiakos 1 - 0 Panionios FT
Atromitos 1 - 1 Ergotelis FT
Greece: Football League - Group 1
Episkopi ? - ? Panachaiki Postp.
Fostiras 0 - 2 Acharnaikos FT
Psachna 0 - 0 Alimos FT
Greece: Football League - Group 2
Gazoros 1 - 1 Fokikos FC FT
Tyrnavos 0 - 2 Iraklis FT
Zakynthos 1 - 0 Aiginiakos FT
Honduras: Liga Nacional - Apertura
CD Honduras 3 - 2 Victoria FT
Hungary: Otp Bank Liga
Puskas Academy 0 - 1 MTK Budapest FT
Kecskemeti TE 1 - 0 Honved FT
DVTK 3 - 3 Dunaujvaros PASE FT
Pecsi MFC 1 - 2 Lombard Papa FT
Videoton 2 - 0 Paks FT
Hungary: Nb Ii
Cegledi 2 - 0 Vasas FT
Siofok 1 - 2 Soproni VSE FT
Soroksar 3 - 0 Balmazujvaros Sport FT
Szeged 1 - 0 Ajka FT
Szigetszentmiklos 0 - 3 Kaposvar FT
Zalaegerszegi 2 - 3 Gyirmot SE FT
India: Isl
Delhi Dynamos 4 - 1 Chennaiyin FT
Indonesia: Super Liga - Second Stage
Persipura Jayapura 1 - 0 Semen Padang FT
Arema Malang 4 - 0 Persela Lamongan FT
Iraq: Super League
Al Quwa Al Jawiya 1 - 1 Al Kahraba FT
Al Shorta 1 - 0 Al Talaba FT
Al Sulaimaniya 2 - 1 Al Naft FT
Israel: Ligat Ha'Al
Maccabi Petach Tikva 0 - 4 H. Beer Sheva FT
Maccabi Haifa 0 - 2 H. Raanana FT
Moadon Sport Ashdod 1 - 3 Hapoel Petach Tikva FT
Netanya 2 - 1 Sakhnin FT
Shmona 1 - 0 Hapoel Haifa FT
Italy: Serie A
Empoli 0 - 4 Cagliari FT
Parma 1 - 3 Sassuolo FT
Sampdoria 0 - 0 AS Roma FT
Italy: Serie B
Avellino 1 - 1 Lanciano FT
Catania 3 - 1 Vicenza FT
Crotone 2 - 2 Cittadella FT
Entella 1 - 0 Frosinone FT
Latina 1 - 1 Brescia FT
Livorno 0 - 1 Spezia FT
Pescara 0 - 5 Carpi FT
Pro Vercelli 0 - 0 Perugia FT
Varese 2 - 1 Bari FT
Italy: Lega Pro - Group A
Pordenone 0 - 1 Pavia FT
Mantova 0 - 0 Monza FT
Giana Erminio 1 - 1 Real Vicenza FT
Arezzo 0 - 0 FeralpiSalo FT
AlbinoLeffe 2 - 0 Alessandria FT
Italy: Lega Pro - Group B
L Aquila 1 - 4 Pisa FT
Pro Piacenza 0 - 1 Savona FT
Grosseto 2 - 3 Spal FT
Reggiana 2 - 0 Tuttocuoio FT
Italy: Lega Pro - Group C
Nuova Cosenza 0 - 1 Juve Stabia FT
Ischia 0 - 2 Paganese FT
Melfi 0 - 0 Messina FT
Savoia 1 - 2 Martina Franca FT
Barletta 0 - 1 Matera FT
Italy: Serie D - Group A
Vado 1 - 2 Chieri FT
Italy: Serie D - Group G
Anziolavinio 0 - 0 Fondi FT
Aprilia 2 - 0 Isola Liri FT
Kazakhstan: Premier League - Relegation Group
I. Pavlodar 1 - 1 Tobol FT
Atyrau 3 - 2 Taraz FT
Kenya: Premier League
Thika Utd. 0 - 1 Ulinzi Stars FT
Western Stima 2 - 0 Nakuru AllStars FT
Kuwait: Premier League
Al Jahra 1 - 1 Al Naser FT
Al Shabab 0 - 1 Khaitan FT
Latvia: Virsliga
Jelgava 2 - 1 Jurmala FT
Skonto 2 - 4 Ventspils FT
Lesotho: Premier League
Lesotho 0 - 1 Qalo FT
Nyenye Rovers 1 - 2 Lioli FT
Lithuania: A Lyga
Zalgiris 5 - 1 Ekranas FT
Suduva 0 - 0 Atlantas FT
Malawi: Super League
Blue Eagles 0 - 1 Big Bullets FT
MAFCO 1 - 3 Silver FT
Mighty Wanderers 0 - 1 Blantyre United FT
Malaysia: Malaysia Cup
Johor DT 3 - 1 FELDA FT
Malta: Premier League
Pieta Hotspurs 1 - 0 Zebbug FT
Qormi 1 - 0 Tarxien FT
Hibernians 1 - 0 Birkirkara FT
Floriana 3 - 2 Mosta FT
Malta: Fa Trophy
Dingli Swallows ? - ? Zurrieq 13:00
Gharghur ? - ? St. Lawrence 13:00
Lija Athletic ? - ? Oratory 13:00
St. George´s FC ? - ? St. Andrews 13:00
Mtarfa ? - ? Gudja 15:00
St. Patrick ? - ? Santa Lucia 15:00
Birzebbuga ? - ? Kercem Ajax 15:15
Gzira ? - ? Ghaxaq 15:15
Mauritania: Championnat D1
ASAC Concorde 2 - 1 Police FT
Gueumeul 1 - 0 Nouadhibou FT
Ittihad Assaba 0 - 0 Ksar FT
Selibaby 0 - 1 Moderne Kaedi FT
SNIM 3 - 0 Kedia FT
Zem Zem 0 - 0 Tidjikja FT
Mexico: Primera Division - Apertura
Querétaro 3 - 2 Club America FT
Santos Laguna 1 - 1 U.N.A.M.- Pumas FT
Cruz Azul 3 - 1 Monarcas FT
Veracruz 1 - 2 Jaguares De Chiapas FT
Mexico: Liga De Ascenso - Apertura
Atlante 1 - 0 Lobos BUAP FT
Zacatecas 1 - 2 Zacatepec FT
Merida 1 - 1 Dorados de Sinaloa live 90
Moldova: Divizia Nationala
Ceadir Lunga 0 - 2 Milsami FT
FC Tiraspol 2 - 4 Sheriff Tiraspol FT
Montenegro: Prva Crnogorska Liga
Berane 2 - 3 Mornar Bar FT
Grbalj 1 - 1 OFK Petrovac FT
Lovcen 0 - 1 Mladost Podgorica FT
Mogren 0 - 2 Buducnost FT
Zeta 3 - 1 Bokelj FT
Morocco: Botola
KAC Kenitra 3 - 0 Chabab Atlas Khenifra FT
Wydad Casablanca 3 - 0 Hoceima FT
Hassania Agadir 5 - 3 Raja Casablanca FT
Mozambique: Mocambola
Costa do Sol 2 - 3 HCB Songo FT
Estrela Vermelha da Beira 0 - 1 Maxaquene FT
Netherlands: Eredivisie
Vitesse 2 - 2 Breda FT
AZ Alkmaar 2 - 2 Groningen FT
Heracles 1 - 3 Willem II FT
Ajax 3 - 1 G.A. Eagles FT
Netherlands: Eerste Divisie
Venlo 0 - 0 Waalwijk FT
Maastricht 3 - 2 Achilles 29 FT
New Zealand: Football Championship
Southern United 0 - 3 Auckland FT
Northern Ireland: Ifa Premiership
Ballymena 1 - 4 Glenavon FT
Cliftonville 3 - 2 Ballinamallard FT
Institute 1 - 1 Dungannon FT
Linfield 1 - 2 Crusaders FT
Portadown 0 - 2 Coleraine FT
Warrenpoint 2 - 5 Glentoran FT
Norway: Tippeligaen
Haugesund 3 - 2 Stromsgodset FT
Norway: Division 2 - Group 1
Asker 1 - 2 Vindbjart FT
Fram 4 - 1 Birkebeineren FT
Kongsvinger 2 - 0 Arendal FT
Notodden 0 - 2 Jerv FT
Odds 2 5 - 1 Stromsgodset 2 FT
Orn 2 - 0 Flekkeroy FT
Pors Grenland 2 - 2 Holmen FT
Norway: Division 2 - Group 2
Elverum 4 - 0 Raufoss FT
Levanger 2 - 2 Nardo FT
Molde 2 1 - 1 Traeff FT
Nybergsund 2 - 2 Brumunddal FT
Rodde 6 - 2 Herd FT
Rosenborg 2 3 - 4 Byasen FT
Valdres 1 - 1 Gjovik-Lyn FT
Norway: Division 2 - Group 3
Brann 2 7 - 0 Stabaek 2 FT
Egersunds 2 - 1 Stord FT
Fana 2 - 4 Forde FT
Grorud 2 - 1 Asane FT
Lyn 2 - 2 Floro FT
V. Haugesund 3 - 2 Algard FT
Vidar 6 - 0 Fyllingsdalen FT
Norway: Division 2 - Group 4
Finnsnes 2 - 0 K. Oslo FT
Follo 4 - 0 Halden FT
Kjelsas 1 - 0 Harstad FT
Lorenskog 1 - 3 Eidsvold FT
MO IL 2 - 0 Drobak-Frogn FT
Skeid 5 - 0 Medkila FT
Valerenga 2 1 - 2 Moss FT
Pakistan: Premier League
KRL FC ? - ? Pakistan Airlines 10:00
Paraguay: Primera Division - Clausura
Sol de America 3 - 1 Guarani FT
Nacional Asuncion 0 - 2 Olimpia Asuncion FT
Peru: Primera Division - Clausura
Cienciano 4 - 2 León de Huánuco FT
Sporting Cristal 4 - 1 Cesar Vallejo FT
Sport Huancayo 0 - 1 Alianza Lima FT
Peru: Segunda Division
Dep. Municipal 0 - 0 Atl. Minero FT
Willy Serrato 1 - 1 Pacifico FT
Poland: Ekstraklasa
Lechia Gdansk 1 - 4 Slask Wroclaw FT
Piast Gliwice 0 - 2 Jagiellonia FT
Pogon Szczecin 2 - 1 Cracovia FT
Poland: Division 1
Bytow 2 - 1 Legnica FT
Ol. Grudziadz 4 - 1 Sandecja Nowy S. FT
Suwalki 1 - 1 Termalica FT
GKS Katowice 2 - 3 Zabki FT
Zaglebie 4 - 0 Arka Gdynia FT
Plock 2 - 0 Swinoujscie FT
Portugal: Primeira Liga
Boavista 1 - 2 Ferreira FT
Moreirense 2 - 0 Gil Vicente FT
Arouca 0 - 5 FC Porto FT
Qatar: Premier League
Al Khor 1 - 0 Shamal FT
Al-Shahaniya 0 - 0 Al Arabi FT
Al-Gharafa 2 - 1 Al Jaish FT
Al Wakra 1 - 3 Al Ahli Doha FT
Romania: Liga I
Ceahlaul 2 - 2 CSMS Iasi FT
U. Cluj 2 - 2 V. Constanta FT
FC Botosani 3 - 0 Rapid Bucuresti FT
Romania: Division 2/Serie 1
Arges Pitesti 2 - 1 SC Bacau FT
Braila 3 - 0 Berceni FT
Dorohoi 0 - 2 Navodari FT
F. Constanta 2 - 0 Balotesti FT
Gloria Buzau 1 - 0 Slobozia FT
Romania: Division 2/Serie 2
Caransebes 1 - 3 Metalul Resita FT
Olt Slatina 2 - 1 Satu Mare FT
Pancota 0 - 1 ACS Poli Timisoara FT
Poiana Campina 3 - 1 Mioveni FT
Tarlungeni 1 - 0 FC Bihor FT
Russia: Premier League
Amkar 2 - 0 FK Rostov FT
T. Moscow 0 - 0 Kuban FT
Russia: Division 1
Dynamo SPB 1 - 0 Khimik FT
Orenburg 1 - 1 Saratov FT
Yenisey 0 - 0 SKA Energiya FT
Sakhalin 0 - 1 Shinnik Yaroslavl FT
Krylya Sovetov Samara 2 - 2 Luch Energiya FT
V. Novgorod 3 - 1 Tosno FT
Anzhi 1 - 3 Sibir FT
Baltika 1 - 1 Tyumen FT
Volgar-Astrakhan 1 - 3 Tomsk FT
Russia: Division 2 - South
Sochi 1 - 0 TSK Simferopol FT
Maykop 2 - 1 Krasnodar 2 FT
R. Volgograd 3 - 0 Angust Nazran FT
Terek Grozni 2 1 - 1 Anzhi 2 FT
Krymsk 2 - 1 Zhemchuzhyna Yalta FT
Dynamo GTS 0 - 0 Taganrog FT
Chernomorets Novorossijsk 1 - 1 Armavir FT
Mashuk 2 - 0 Astrakhan FT
SKCHF Sevastopol 0 - 3 Afips FT
Spartak Nalchik 3 - 0 Alania FT
Russia: Youth League
Zenit Petersburg U21 1 - 0 M. Saransk U21 FT
Saudi Arabia: Saudi Professional League
Al-Shoalah 1 - 0 Al-Fath FT
Al-Raed 2 - 4 Al Ahli SC FT
Al-Nasr 2 - 1 Al-Ittihad FC FT
Scotland: Premiership
Dundee FC 2 - 0 Hamilton FT
Inverness 1 - 0 Dundee Utd FT
Partick 0 - 0 St Johnstone FT
St. Mirren 2 - 2 Ross County FT
Scotland: Championship
Dumbarton 0 - 3 Rangers FT
Falkirk 6 - 0 Cowdenbeath FT
Livingston 2 - 2 Queen of South FT
Raith 1 - 1 Alloa FT
Scotland: League One
Ayr 0 - 2 Brechin FT
Dunfermline 1 - 2 Morton FT
Forfar Athletic 1 - 1 Stranraer FT
Stenhousemuir 1 - 2 Peterhead FT
Stirling 2 - 2 Airdrieonians FT
Scotland: League Two
Albion Rovers 2 - 1 Berwick FT
Annan 4 - 3 East Stirlingshire FT
Clyde 2 - 1 Elgin City FT
Montrose 1 - 5 Arbroath FT
Queen's Park 3 - 0 East Fife FT
Serbia: Super Liga
Mladost 2 - 1 Rad Beograd FT
OFK Beograd 0 - 4 Cukaricki FT
Sp. Subotica 2 - 2 Borac FT
Radnicki Nis 1 - 0 Radnicki 1923 FT
Crvena Zvezda 1 - 0 Donji Srem FT
Napredak 0 - 1 Novi Pazar FT
Vojvodina 3 - 0 FK Vozdovac FT
Singapore: S.League - Championship Group
Brunei DPMM 1 - 1 Balestier Khalsa FT
Singapore: S.League - Relegation Group
Young Lions 1 - 1 Geylang FT
Slovakia: Fortuna Liga
Kosice 1 - 1 Dun. Streda FT
Trnava 1 - 0 Trencin FT
Myjava 1 - 4 Zilina FT
Senica 2 - 0 Z. Moravce FT
Slovakia: 2. Liga - West
Dubnica 2 - 1 Sered FT
Sala 1 - 0 Nove Mesto FT
Slovakia: 2. Liga - East
D. Kubin 2 - 1 Bardejov FT
Michalovce 0 - 1 Presov FT
Poprad 2 - 1 Rimavska Sobota FT
Slovenia: Prva Liga
Zavrc 0 - 1 Maribor FT
Celje 5 - 0 Radomlje FT
Domzale 2 - 0 Koper FT
ND Gorica 0 - 3 O. Ljubljana FT
Slovenia: 2. Snl
Ankaran Hrvatini 0 - 0 Sencur FT
Dob 2 - 1 Krsko FT
Verzej 0 - 3 Aluminij FT
South Africa: First Division
Baroka 5 - 1 African Warriors FT
Maluti Fet College 2 - 1 Milano Utd FT
Thanda Royal Zulu 2 - 0 Highlands FT
Vasco Da Gama 0 - 0 FC Cape Town FT
South Africa: Telkom Knockout
Bidvest Wits 1 - 2 Supersport Utd FT
Mamelodi Sundowns 2 - 1 Amazulu AET
Orlando Pirates 4 - 1 Ajax Cape Town FT
South Korea: K League Challenge
Ansan Police 1 - 0 Gangwon FT
Gwangju FC 1 - 0 Daejeon FT
Anyang 1 - 2 Bucheon FC 1995 FT
Spain: Primera Division
Almeria 0 - 1 Ath Bilbao FT
Real Madrid 3 - 1 Barcelona FT
Valencia 3 - 1 Elche FT
Cordoba 1 - 1 Real Sociedad FT
Eibar 1 - 1 Granada CF FT
Spain: Segunda Division
Mallorca 1 - 0 Sabadell FT
Santander 1 - 1 Alaves FT
Betis 3 - 2 Recreativo Huelva FT
Ponferradina 2 - 2 Las Palmas FT
Sudan: Premier League
Al-Hilal Omdurman ? - ? Al-Merreikh 17:00
Swaziland: Mtn Premier League
Red Lions ? - ? Mbabane Swall. 12:00
Moneni Pirates 1 - 1 Manzini Sundowns FT
Manzini Sea Birds ? - ? Young Buffaloes 14:00
Sweden: Allsvenskan
Hacken 3 - 1 Gefle FT
Sweden: Superettan
Degerfors 1 - 1 Husqvarna FT
Ostersunds 1 - 2 Assyriska FF FT
Sweden: Division 1 - Norra
Skelleftea 1 - 2 Brage FT
Dalkurd 2 - 0 Huddinge FT
V. Syrianska 2 - 5 Forward FT
Sweden: Division 1 - Södra
Lunds 6 - 0 Skovde FT
Oskarshamns 2 - 0 Uddevalla FT
Trelleborgs 2 - 2 Norrby FT
Utsiktens 1 - 0 Kristianstads FT
Switzerland: Super League
Thun 0 - 0 Aarau FT
Basel 1 - 1 Sion FT
Switzerland: Challenge League
Lugano 2 - 1 Biel FT
Servette 1 - 0 Wohlen FT
Togo: Championnat National
Agaza ? - ? Semassi 13:00
Anges de Notse ? - ? Dynamic Togolais 13:00
Douanes Lome ? - ? Maranatha 13:00
Foadan ? - ? Gomido 13:00
Kara ? - ? Gbikinti Bassar 13:00
Unisport ? - ? AS Togo-Port 13:00
Turkey: Superliga
Sivasspor 0 - 1 Rizespor FT
Balikesirspor 0 - 5 Bursaspor FT
Fenerbahce 2 - 1 Genclerbirligi FT
Turkey: Ptt 1. Lig
Bucaspor 2 - 2 Adanaspor AS FT
Denizlispor 0 - 3 Boluspor FT
Giresunspor 1 - 2 Alanyaspor FT
Manisaspor 0 - 2 Karsiyaka FT
Turkey: Tff 2. Lig Red Group
Goztepe 2 - 0 Diyarbakir Diski FT
Usa: Mls
Chicago Fire 2 - 1 Houston Dynamo FT
Seattle Sounders 2 - 0 Los Angeles Galaxy FT
Montreal Impact 1 - 1 DC United FT
New England Revolution 1 - 0 Toronto FC live 4
Usa: North American Soccer League - Fall Season
Atlanta 0 - 2 Carolina RailHawks live 5
Fort Lauderdale 0 - 0 Edmonton live 9
New York Cosmos 2 - 1 Tampa Bay live 6
U
Navbahor Namangan 3 - 0 Mashal Muborak FT
Neftchi Fargona 0 - 0 Bunyodkor FT
Sogdiyona Jizzax 1 - 0 Andijon FT
Met. Bekobod 2 - 4 Pakhtakor FT
Buxoro 2 - 1 Olmaliq FK FT
Nasaf Qarshi 2 - 0 Qizilqum Zarafshon FT
Wales: Premier League
Newtown 2 - 3 TNS FT
Port Talbot 3 - 0 Rhyl FT
Prestatyn 1 - 3 Carmarthen Town FT
World: Friendly International
Zambia 1 - 1 Ivory Coast FT
Yemen: Division 1
Al Ahli Sana´a 2 - 3 Al Oruba Zabid FT
Al Wahda 3 - 1 Al Helal FT
Zambia: Super League
Konkola Mine Police 2 - 0 Indeni FT
Nchanga Rangers 0 - 0 Kabwe FT
Zimbabwe: Premier Soccer League
Bantu Rovers 1 - 4 Shabanie FT
Black Rhinos 1 - 1 Hwange FT
Platinum 2 - 0 ZPC Kariba FT
Back to Top